fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Duchowe uzdrawianie w placówkach służby zdrowia?

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli. Spotkanie przedstawicieli Zarządu PSDU Antoniego Przechrzty i Bogumiły Kubalańcy z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko
psdu.pl
Przedstawiciele zarządu Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli spotkali się z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko. Jak zapewniają - przełamali pierwsze lody w kwestii wprowadzenia duchowego uzdrawiania do publicznej służby zdrowia.

Jak czytamy na stronie psdu.pl, z wiceminister Szczurek-Żelazko spotkali się przedstawiciele Zarządu PSDU Antoni Przechrzta oraz Bogumiła Kubalańca.

Celem spotkania było zapoznanie wiceszefowej resortu zdrowia z metodą duchowego uzdrawiania, która, według przedstawicieli PSDU, nie jest w Ministerstwie Zdrowia wystarczająco dobrze znana.

"Potrzeba więcej rozmów i prezentacji, aby oswoić Ministerstwo z dobrodziejstwami tej formy terapii" piszą uzdrowiciele.

Wyrażają też nadzieję, że spotkań takich jak z wiceminister Szczurek-Żelazko będzie więcej i pacjenci w placówkach publicznej służby zdrowia "w końcu będą mogli skorzystać z uzdrowicieli".

Polskie Stowarzyszenie Duchowych Uzdrowicieli zostało zarejestrowane w 2007 roku. Zrzesza uzdrowicieli, którzy "działają na rzecz niesienia pomocy poprzez duchowe uzdrawianie".

"Największym majątkiem PSDU i podstawową wartością jest: rozwój duchowy jego członków oraz ich umiejętności, wiedza i działanie na rzecz wspierania osób potrzebujących regeneracji zdrowia na wszystkich poziomach" - czytamy na stronie psdu.pl.

Przewodniczącym Stowarzyszenia jest Antoni Przechrzta, który "w ramach Instytutu Realizacji Siebie (IRS) prowadzi zajęcia, gdzie zainteresowani zdobywają kwalifikacje, aby w sposób profesjonalny, zgodnie z kodeksem postępowania PSDU nieść pomoc potrzebującym".

Źródło: psdu.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA