fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Radio Maryja: YouTube usunął nam kazanie arcybiskupa

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
"Profil Radio Maryja na YouTube otrzymał ostrzeżenie za zamieszczenie homilii ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Zarzut, a jakże - 'szerzenie nienawiści'" - pisze na swoim profilu na Twitterze Radio Maryja.

Do wpisu dołączono zrzut ekranu z informacją od administracji YouTube'a, która informuje, że nagranie "Homilia ks. abp. Marka Jędraszewskiego wygłoszona w Krakowie" zostało usunięte w związku z "naruszeniem zasad dotyczących szerzenia nienawiści".

YouTube ostrzega też Radio Maryja, że jeżeli umieszczanie takich treści będzie się powtarzać serwis nałoży ostrzeżenie na cały kanał nadawcy i uniemożliwi mu czasowo umieszczania nagrań na YouTube, albo nawet usunie kanał Radia Maryja.

"Ostrzeżenia dotyczące naruszenia Wytycznych dla społeczności są przyznawane, gdy treści w YouTube zostaną zgłoszone do sprawdzenia przez członków społeczności YouTube lub naszą technologię. Na YouTube pojawia się bardzo dużo treści i decyzję podejmujemy zawsze w oparciu o Wytyczne dla społeczności i bieżący kontekst. W materiałach mogą być np. omawiane tematy, które dostarczają analizy bieżących wydarzeń czy mają wartość dokumentalną. Zdarza się, że podejmujemy decyzję o blokadzie, która jest niewłaściwa. Kiedy dowiemy się o takim błędzie, robimy wszystko, aby jak najszybciej przywrócić zablokowaną treść. Naszym użytkownikom dajemy również możliwość odwołania się od naszych decyzji i zawsze ponownie oceniamy zamieszczone materiały" - czytamy w oświadczeniu biura prasowego YouTube'a wydanego w tej sprawie.

Chodzi o nagranie homilii z 1 sierpnia, w czasie której arcybiskup Jędraszewski mówił m.in. że Polskę zalewa "groźna zaraza". - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły - mówił hierarcha. Opisał, że zalewająca Polskę "zaraza" zrodzona jest z tego samego ducha, co zaraza bolszewicka i marksistowska. - Nie czerwona, ale tęczowa - sprecyzował arcybiskup.

Słowa arcybiskupa wywołały protesty środowisk LGBT.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w związku z treścią homilii złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Homilię odprawił abp Marek Jędraszewski, ostrzegając, że Polskę zalewa "groźna zaraza". Według opinii Ośrodka słowa hierarchy można zakwalifikować jako "wpisujące się w propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA