fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Prezydent Rzeszowa w szpitalu. Ma koronawirusa

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ma koronawirusa
Urząd Miasta w Rzeszowie, Tadeusz Późniak
Zakażony koronawirusem prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przebywa w Szpitalu Miejskim. Jego stan jest dobry.

Prezydent Rzeszowa kilka dni temu podał się testowi na obecność koronawirusa. Badanie dało wynik dodatni, co znaczy że prezydent jest zakażony.

Tadeusz Ferenc przebywa obecnie w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. - Jego stan jest dobry – mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Kilka dni temu, w rozmowie z „Życiem Regionów" prezydent Ferenc opowiadał, jak chroni się przed koronawirusem.

- Stosuję się do wytycznych Sanepidu. Nie przyjmuję w ratuszu mieszkańców, nie spotykam się również na zewnątrz. Chodzenie w maseczce i częsta dezynfekcja rąk to są podstawy, aby chronić się przed tym wirusem – tłumaczył.

Nie wiadomo, gdzie mógł się zakazić. Kilku pracowników Urzędu Miasta, które miały z nim kontakt zostało poddanych testom na obecność koronawirusa. Wszyscy otrzymali wyniki negatywne.

W rzeszowskim Urzędzie Miasta na Covid-19 zachorowało do tej pory ponad 100 osób. W szczycie, w okresie październik – listopad, jednorazowo było po ok. 25 osób z pozytywnym wynikiem.

- Kilka osób bardzo ciężko przechodziło chorobę. Ponad miesiąc nie było ich w pracy. Na szczęście udało im się przetrwać zarażenie i pracują w normalnym trybie. Niestety jedna osoba zmarła – przyznał w rozmowie z nami prezydent Ferenc.

Jest najstarszym włodarzem rządzącym dużym miastem w Polsce, w lutym skończy 81 lat. Prezydent zapewniał nas, że nie zaszczepi się poza kolejnością.

- Nawet gdyby taka możliwość się pojawiła, to bym jej nie przyjął. Uważam, że jest wiele osób i grup zawodowych, które powinny być szczepione w pierwszej kolejności, m.in. pracownicy szpitali czy przychodni lub nauczyciele – tłumaczył prezydent Ferenc.

Wcześniej koronawirusa stwierdzono u innych samorządowców: m.in. prezydenta Wrocławia - Jacka Sutryka, Zielonej Góry -Janusza Kubickiego, Lublina- Krzysztofa Żuka, czy prezydenta Krakowa – Jacka Majchrowskiego. Ten ostatni z tego powodu trafił na kilka dni do szpitala.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA