fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Jak wiele dzieci zakaża się w USA? Nowe dane

Dzieci w maskach
Adobe Stock
Dzieci i nastolatki stanowią obecnie blisko 25 proc. wszystkich osób, u których wykrywa się w USA nowe zakażenia koronawirusem - informuje Amerykańska Akademia Pediatryczna.

Organizacja zrzeszająca ponad 60 tys. amerykańskich pediatrów poinformowała, że w ubiegłym tygodniu u dzieci i nastolatków wykryto w USA 72 067 zakażeń koronawirusem.

"Dzieci stanowią 24 proc. wszystkich nowo wykrywanych przypadków (zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - red.) i 14 proc. wszystkich przypadków COVID-19" - czytamy w oświadczeniu Akademii.

Organizacja wylicza, że do 6 maja pozytywny test na obecność koronawirusa uzyskało w USA 3,85 mln dzieci.

Dane Akademii potwierdzają jednocześnie, że zagrożenie dzieci ostrym przebiegiem COVID-19 jest znacznie mniejsze niż dorosłych. Jak dotąd w USA zmarło 0,1 proc. dzieci i nastolatków, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

Ogólna liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrywanych w USA spada - średnia dobowa liczba zakażeń z ostatnich 7 dni spadła poniżej 40 tysięcy po raz pierwszy od blisko ośmiu miesięcy.

W USA 58,5 proc. dorosłych mieszkańców kraju otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19.

Szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat mają w USA rozpocząć się od czwartku, po dopuszczeniu przez Federalną Agencję Żywności i Leków (FDA) użycia szczepionki Pfizer/BioNTech w tej grupie wiekowej.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA