fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Fauci: Przerwa w stosowaniu szczepionki Johnson&Johnson może zaszkodzić

Szczepionka Johnson&Johnson
AFP
Dr Anthony Fauci, główny amerykański epidemiolog, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w rozmowie z agencją Reutera wyraził nadzieję, że decyzja ws. ponownego rozpoczęcia podawania szczepionki Johnson&Johnson w USA zostanie podjęta szybko.

Dzień wcześniej panel doradców amerykańskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) opóźnił o co najmniej tydzień głosowanie ws. tego czy wznowić szczepienia z użyciem szczepionki Johnson&Johnson.

Szczepienia tą szczepionką zawieszono w USA w związku z wykryciem sześciu przypadków rzadkich rodzajów zakrzepów połączonych z małopłytkowością u osób, którym podano szczepionkę koncernu Johnson&Johnson.

Fauci podkreślił, że wstrzymanie szczepień wskazuje, iż "CDC i Federalna Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) traktują kwestię bezpieczeństwa bardzo poważnie".

- Mam nadzieję, że szybko dojdą do konkluzji i wrócimy (do szczepień szczepionką Johsnon&Johnson) - podkreślił Fauci.

Jednocześnie epidemiolog wyraził obawę, że przedłużająca się przerwa w stosowaniu szczepionki Johnson&Johnson może zaszkodzić programowi szczepień zwiększając obawy przed tą szczepionką, a także wpływając na rosnący sceptycyzm wobec wszystkich szczepionek.

- Sądzę, że musimy nadal podkreślać, że jest to bardzo skuteczna szczepionka i może być używana i być bardzo, bardzo cenna w skali globu - dodał.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA