fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Obostrzenia po 1 lutego? Rząd przedstawi zasady bezpieczeństwa epidemicznego

Rzecznik rządu Piotr Müller
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że w czwartek zostanie przedstawiona informacje w sprawie zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Będą one obowiązywały od 1 lutego.

W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że w najbliższych dniach zostanie ogłoszona decyzja w sprawie obowiązujących w kraju obostrzeń.

Przypominamy, że od 28 grudnia w Polsce ponownie zamkniętych jest większość sklepów w galeriach handlowych (galerie handlowe były na krótko otwarte w okresie przedświątecznym).

Zamknięte są również restauracje (mogą serwować jedzenie na wynos), hotele, stoki narciarskie, a infrastruktura sportowa jest dostępna tylko w ramach sportu zawodowego. Nie działają siłownie, kluby fitness i aquaparki.

Uczniowie szkół (z wyjątkiem klas I-III szkół podstawowych) kontynuują naukę w drugim semestrze w trybie zdalnym.

W czwartek ma być ogłoszona decyzja w sprawie zasad bezpieczeństwa, które będą obowiązywały od 1 lutego. Poinformował o tym w rozmowie z PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Większość Polaków za zmianą obostrzeń

Większość obowiązujących obecnie obostrzeń wprowadzano, gdy epidemia osiągała w Polsce swoją szczytową fazę. 11 listopada wskaźnik średniej dobowej liczby zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu siedmiu dni wyniósł 66,79 - i był wówczas najbliżej progu tzw. kwarantanny narodowej czyli twardego lockdownu, jaki rząd - według zapowiedzi Mateusza Morawieckiego - miał wprowadzić, gdy wskaźnik ten przekroczy 70.

W grudniu i styczniu liczba wykrywanych zakażeń zaczęła się jednak zmniejszać. Obecnie powyższy wskaźnik wynosi w Polsce 15,75.

Z sondażu SW Research dla rp.pl wynika, że 39,9 proc. ankietowanych chce złagodzenia obowiązujących obostrzeń. 15,4 proc. respondentów chciałoby zniesienia obowiązujących obostrzeń.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA