fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Korei Płd.: Premier ostrzega przed trzecią falą epidemii

Koreanki w maskach
AFP
Premier Korei Południowej Chung Sye-kyun zaapelował do mieszkańców kraju, aby unikali zgromadzeń i ostrzegł, że w kraju mogą wrócić surowe obostrzenia, jeśli będzie to konieczne w związku z trzecią falą epidemii koronawirusa w kraju.

Chung Sye-kyun zaapelował, by wszystkie zgromadzenia zaplanowane na końcówkę 2020 roku zostały odwołane. Szef rządu zaapelował również do pracodawców, by ci zachęcali pracowników do pracy zdalnej, a do osób powyżej 60. roku życia - by pozostawali w domu.

- Jeśli nie powstrzymamy tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa, nasze codzienne życie znów zostanie ograniczone - powiedział szef południowokoreańskiego rządu.

W czwartek Korea Południowa zaostrzyła obowiązujące w kraju obostrzenia, ale istnieje obawa, że zakaz dużych zgromadzeń publicznych to zbyt łagodny środek walki z epidemią.

W Korei Południowej wciąż otwarte są bary, kluby nocne, świątynie i obiekty sportowe.

W czwartek w ciągu doby wykryto 363 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - podało Koreańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. To trzecia doba z rzędu, gdy w Korei Południowej wykryto ponad 300 zakażeń.

Łącznie w Korei Południowej wykryto 30 017 zakażeń koronawirusem, zmarło 501 chorych na COVID-19.

- Uważamy, że trwa trzecia fala (epidemii)... w obszarze metropolitalnym (Seulu) - podkreślił przedstawiciel resortu zdrowia, Yoon Tae-ho. Na obszarze tym - w ciągu ostatniej doby - wykryto 218 zakażeń koronawirusem.

Liczba ostrych przypadków COVID-19 w Korei Południowej wzrosła do 84.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA