fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Kolejny region stał się czerwoną strefą. Zakaz opuszczania miast

Bolzano, widok z lotu ptaka
Marek Slusarczyk, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons
Gubernator autonomicznej prowincji włoskiej Bolzano-Górna Adyga, znanej ze swoich kurortów narciarskich ogłosił, że prowincja staje się czerwoną strefą.

 Od poniedziałku w prowincji obowiązywać reżim ścisłej kwarantanny - zamknięte zostaną sklepy (z wyjątkiem sklepów spożywczych, drogerii i aptek), restauracje będą mogły serwować posiłki tylko na wynos, a mieszkańcy prowincji nie mogą opuszczać swoich miasteczek - wyjątki dotyczyć będą podróży np. do pracy w innym mieście.

Arno Kompatscher w rozmowie z telewizją Sky TH24 w niedzielę wieczorem powiedział, że podjął taką decyzję ze względu na szybko zapełniające się chorymi na COVID-19 łóżka na oddziałach intensywnej terapii.

Czerwonymi strefami są też gminy w północnej części Lombardii, Piemont i Aosta, niewielki region alpejski. Czerwoną strefą jest też położona na południu Włoch Kalabria.

W niedzielę we Włoszech wykryto 32 616 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - łącznie od początku epidemii wykryto tam już 935 104 zakażenia.

Liczba zgonów chorych na COVID-19 w ciągu doby wzrosła o 331 - do poziomu 41 394.

Wiosną Włochy długo były epicentrum epidemii koronawirusa w Europie - wówczas najciężej dotknięta epidemią była Lombardia.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA