Resort policzył testy. Wciąż więcej przebadanych osób niż próbek

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło skorygowaną o dane z czterech województw dobową liczbę wykonanych testów na koronawirusa, wyższą o 8,9 tys. od podawanej rano.

Aktualizacja: 09.10.2020 19:56 Publikacja: 09.10.2020 18:37

Resort policzył testy. Wciąż więcej przebadanych osób niż próbek

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

zew

Od 3 marca resort zdrowia codziennie informuje o liczbie przebadanych pod kątem SARS-CoV-2 próbek, a od 28 kwietnia także o liczbie przebadanych osób. 8 sierpnia, gdy wykryty został błąd w raportowaniu w woj. świętokrzyskim, liczba przebadanych próbek zmniejszyła się o ponad 236 tys.

W piątek ministerstwo poinformowało, że w ciągu doby przebadano 21 912 próbki i 31 036 osób, wykrywając zakażenie u 4 739 osób (najwyższy dzienny wzrost liczby nowych przypadków). Takie dane oznaczyłyby, że obecność koronawirusa stwierdzono w 21,63 proc. badanych próbek.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1213
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1212
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1211
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1210
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1209