fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosjanie będą mieć drugą szczepionkę na COVID-19?

AFP
Rosyjskie Państwowe Centrum Badawcze Wirusologii i Biotechnologii VECTOR we wtorek zakończyło wczesną fazę testów klinicznych potencjalnej szczepionki na COVID-19 na ludziach - poinformowała państwowa rosyjska agencja ochrony konsumentów (Rospotrebnadzor).

Jedyną szczepionką zatwierdzoną na świecie do użycia jest rosyjski Sputnik V - szczepionka ta jednak nie przeszła trzeciej fazy testów klinicznych.

"Dziś... ostatnia grupa 20 ochotników została wypisana ze szpitala" - informuje Rospotrebnadzor w komunikacie mówiącym o zakończeniu testów klinicznych szczepionki, nad którą pracuje Centrum Badawcze Wirusologii i Biotechnologii.

"Wszystkich 100 ochotników otrzymało dwie dawki szczepionki i zakończyło 23 okres, w którym byli poddani obserwacji w szpitalu. Ochotnicy czują się dobrze" - czytamy w komunikacie. 

Szczepionka przygotowywana przez Centrum Badawcze Wirusologii i Biotechnologii - gdyby zatwierdzono ją do użycia - byłaby drugą rosyjską szczepionką na COVID-19.

Sputnik V została opracowana przez moskiewski Instytut Gamaleja. Została zatwierdzona do użycia po wstępnej fazie testów klinicznych na ludziach.


Na świecie trwają prace nad ponad stoma potencjalnymi szczepionkami przeciw COVID-19. Kilka z nich znajduje się w trzeciej, ostatniej fazie testów klinicznych na ludziach.

Źródło: Reuters/Ifax
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA