fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Prezydent Boliwii zakażona koronawirusem

AFP
Prezydent Boliwii, Jeanine Anez, poinformowała w czwartek, że test na obecność koronawirusa dał u niej wynik pozytywny - informuje Reuters.

Anez napisała na Twitterze, że czuje się dobrze i kontynuuje pracę przebywając w izolacji. "Razem wyjdziemy z tego" - dodała.

Boliwijski rząd potwierdził, że co najmniej siedmiu ministrów - w tym minister zdrowia - zakaziło się koronawirusem. Część z nich wymagała leczenia.

Anez poddała się testowi ponieważ wirusa wykryto u wielu jej współpracowników.

- Czuję się dobrze, czuję się silna. Będę pracować zdalnie będąc w izolacji. Chcę podziękować wszystkim Boliwijczykom, którzy pomagają nam w pokonaniu tego kryzysu zdrowotnego - stwierdziła.

W Boliwii 6 września mają odbyć się wybory prezydenckie, które pierwotnie zaplanowano na maj, ale przełożono je z powodu epidemii koronawirusa.

W październiku ubiegłego roku kraj znalazł się w kryzysie politycznym, po tym jak w wyniku masowych protestów ze stanowiska ustąpił Evo Morales, prezydent kraju, wybrany kilka tygodni wcześniej na kolejną kadencję. Morales rządził krajem od 2006 roku.

Anez, konserwatywna była senator, została tymczasowym prezydentem. Początkowo deklarowała, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich, ale potem włączyła się do prezydenckiego wyścigu.

Anez nie jest jedynym przywódcą państwa zakażonym koronawirusem. Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, w wyniku ostrego przebiegu COVID-19 spędził kilka dni na oddziale intensywnej opieki medycznej, gdzie podawano mu tlen. Ostatnio koronawirusa wykryto u prezydenta Brazylii, Jaira Bolsonaro.

W Boliwii, liczącej ponad 11,5 mln mieszkańców, wykryto jak dotąd 44113 zakażenia koronawirusem i 1638 zgonów na COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA