fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niemcy pomagają Hiszpanii. Wysłali respiratory

AFP
Z Niemiec do Hiszpanii wysłano w piątek 50 respiratorów. O pomocy dla pogrążonego w walce z epidemią kraju poinformował minister zdrowia Jens Spahn.

- Zwłaszcza w czasie epidemii koronawirusa trzymamy się razem. Życzymy Hiszpanom dużo sił w tych czasach - powiedział niemiecki minister zdrowia.

W czwartek hiszpańskie władze poinformowały, że łączna liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 10 tys. Tylko we Włoszech z powodu epidemii odnotowano więcej zgonów. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Uniwersytet Johna Hopkinsa, tylko we Włoszech i Stanach Zjednoczonych było więcej zachorowań.

Z przeprowadzonych sondaży wynika, że zdecydowana większość Niemców popiera reakcję rządu Angeli Merkel na wybuch epidemii.

Około 72% Niemców popiera podejście rządu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Infratest Dimap. Aż 92 proc. respondentów odpowiedziało, że popiera wprowadzenie radykalnych środków, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie wirusa.

W Niemczech odnotowano 84 tys. potwierdzonych przypadków koronawirusa, ale tylko nieco ponad 1100 osób zmarło. To o wiele mniej niż w innych mocno dotkniętych epidemią państwach w Europie.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA