fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Brazylia: Na płycie Maracany powstanie tymczasowy szpital

AFP
Dwa najbardziej znane stadiony piłkarskie w Brazylii - Maracana w Rio de Janeiro i Pacaembu w Sao Paulo zostaną przekształcone w tymczasowe szpitale, gdzie trafią osoby zakażone koronawirusem.

Na stadionie w Sao Paulo, gdzie występowali tacy zawodnicy jak Pele, Socrates i Ronaldo, w środę zostanie otwarty szpital polowy, który pomieści 200 łóżek. Trafią tam pacjenci, którzy nie wymagają intensywnej opieki.

- Z tego, co widzieliśmy w Azji i Europie, system szpitalny szybko stanie się przeciążony, jeśli nie będziemy mieli równoległej infrastruktury - informowały w niedziele brazylijskie media.

Maracana, gdzie odbyły się dwa finały mistrzostw świata w piłce nożnej, w 1950 i 2014 roku, ma zostać zamieniona na szpital na początku kwietnia.

Podobne kroki mają być w wprowadzone również w innych brazylijskich miastach. 

W niedzielę władze kraju oficjalnie potwierdziły 4256 przypadków i 136 zgonów. Większość ofiar koronawirusa to mieszkańcy Rio de Janeiro (17) i Sao Paulo (98).

Służby przewidują, że w najbliższych dniach będzie odnotowany gwałtowny wzrost liczby zachorowań. Ministerstwo zdrowia przewiduje, że system szpitalny może się załamać pod koniec kwietnia.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA