fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Iran: Wierzyli, że alkohol zapobiega zakażeniu koronawirusem. Nie żyje już 255 osób

AFP
Liczba ofiar śmiertelnych, spowodowanych spożyciem toksycznie skażonego alkoholu w Iranie, wzrosła w środę o 72. Łącznie od 6 marca zanotowano już 255 zgonów, spowodowanych wiarą, że alkohol jest lekiem na koronawirusa.

Irańska agencja IRNA, informując o kolejnych zgonach, cytuje Mohammada Javada Moradiana, szefa Centrum Alarmowego w prowincji Fars. Według niego łącznie zatrutych skażonym alkoholem zostało niemal 600 osób.

Mieszkańcy spożywali nielegalnie produkowany alkohol po tym, jak rozeszły się plotki, że zapobiega on zakażeniu koronawirusem. COVID-19 zabił w Iranie już ponad 2 tys. osób. Przypadków infekcji zanotowano ponad 27 tys. W ciągu ostatniej doby zmarło 143 pacjentów zarażonych SARS-CoV-2. Zgonów spowodowanych piciem skażonego alkoholu jest więc połowa tej liczby.

Sprzedaż i konsumpcja napojów alkoholowych jest w teorii niedostępna dla muzułmanów w Iranie. Zgodnie z prawem osoby produkujące, kupujące lub sprzedające napoje alkoholowe mogą zostać skazane na karę pozbawienia wolności lub chłostę.

Źródło: rp.pl/ IRNA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA