fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Iran: Zakaz podróżowania między miastami

AFP
W Iranie od czwartku obowiązuje zakaz podróżowania między miastami - poinformował przedstawiciel władz kraju na konferencji prasowej.

Zakaz ma przeciwdziałać drugiej fali zachorowań na Covid-19 w Iranie. Obawy, że do takiej fali dojdzie, były związane z obchodami perskiego Nowego Roku (Nouruz).

Przedstawiciele władz zwracali uwagę, że wielu Irańczyków zignorowało apele, by pozostać w domach i odwołać plany związane ze świętem Nouruz, które jest obchodzone od 20 marca.

- Ci, którzy wyjechali na obchody irańskiego Nowego Roku powinni natychmiast wrócić do swoich miast nie zatrzymując się w innych miastach po drodze - oświadczył Hossein Zolfaghari, członek irańskiego sztabu zajmującego się walką z koronawirusem SARS-CoV-2.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Iranie doprowadziła do śmierci 2077 osób, wirusem zaraziło się w Iranie jak dotąd 27017 osób.

Iran jest największym ogniskiem koronawirusa na Bliskim Wschodzie.

Władze Iranu zapowiedziały już, że czas, w którym w kraju zamknięte są szkoły, uniwersytety, placówki kulturalne i ośrodki sportowe będzie przedłużony.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA