fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koty się prężą mimo wirusa

AFP
W niedzielę w Hanoi, stolicy Wietnamu, w którym do niedawna koty postrzegane były raczej jako obiad, odbywa się pierwsza w historii wystawa kotów rasowych.

Wystawę, mimo zagrożenia koronawirusem, zorganizowała World Cat Federation, największa federacja gromadząca hodowców kotów.

Przedstawiciel organizatora, Nguyen Xuan Son, przekonywał, że  wydarzenie w kraju, w którym koty nadal się jada, a bezpańskie zwierzęta traktowane są fatalnie, jest okazją do podniesienia świadomości społecznej, że koty to istoty czujące i warte miłości.

Wystawa ma też za zadanie stworzenie krajowego rynku wystawowego dla posiadaczy kotów, którzy mogliby dzięki temu nawiązywać kontakty i dzielić się doświadczeniami.

W pokazach wzięło udział około 60 kocich piękności, o wyrafinowanych imionach takich jak Wściekła Alice czy Maria Wielka.

W Wietnamie, gdzie kot uważany jest za zwierzę przynoszące pecha, zakaz ich jedzenia wprowadzono w 2028 roku, ale tradycja często okazuje się silniejsza od przepisów.

W Wietnamie dotychczas zanotowano 16 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i żadnego przypadku śmiertelnego.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA