fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Chinach: 170 ofiar, 7711 chorych

AFP
Liczba ofiar koronawirusa z Wuhan w Chinach wzrosła do 170. Chorych w Państwie Środka jest 7711 osób - wynika z oficjalnych danych, podanych przez chińskie władze.

Nadal większość przypadków śmiertelnych i zachorowań notuje się w prowincji Hubei, w której znajduje się Wuhan. To właśnie w tym mieście, w grudniu 2019, pojawił się nieznany dotąd koronawirus 2019-nCoV.

Koronawirus jest już obecny w każdej chińskiej prowincji. 2019-nCoV dotarł też do kilkunastu krajów na całym świecie.

Komitet Nadzwyczajny WHO ma w czwartek obradować za zamkniętymi drzwiami w sprawie tego, czy uznać koronawirus za zagrożenie globalne.

- Rozprzestrzenianie się koronawirusa w ostatnich kilku dniach, szczególnie przechodzenie wirusa z człowieka na człowieka, niepokoi nas - mówi dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ghebreyesus wskazuje tu na Niemcy, Wietnam i Japonię - czyli kraje na terenie których doszło do zakażenia się wirusem przez osoby, które nie były w Chinach.

- Jednakże liczba (zakażonych) poza Chinami jest nadal względnie niewielka - dodał.

Tymczasem Japonia ewakuowała kolejną grupę swoich obywateli z Wuhan. U dziewięciu ewakuowanych zaobserwowano objawy choroby - gorączkę i kaszel - informuje japońska telewizja NHK.

Nowy wirus należy do tej samej rodziny wirusów co wirus wywołujący SARS - zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej. W wyniku epidemii SARS w latach 2002-2004 zmarły 774 osoby.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA