fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Eksplozja przy okręcie. USA testują nowy lotniskowiec

AFP
Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych rozpoczęła serię testów swojego najnowszego i najbardziej zaawansowanego lotniskowca. W ramach prób zdetonowano w pobliżu jednostki potężną bombę, co miało pomóc w określeniu czy lotniskowiec jest gotowy do ewentualnego konfliktu.

Pierwszy z testów, które znane są jako Full Ship Shock Trials, miał miejsce w piątek, kiedy Marynarka Wojenna zdetonowała gigantyczny ładunek wybuchowy w pobliżu USS Gerald R. Ford.

Zdjęcia i nagrania wideo pokazały ogromny wybuch. Amerykańskie media poinformowały, że eksplozja miała siłę równoważną ponad 18 tys. kilogramów.

Amerykańskie służby geologiczne poinformowały, że eksplozja, która miała miejsce w Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Florydy, zarejestrowana została jako trzęsienie ziemi o magnitudzie 3,9.

Marynarka Wojenna "przeprowadza próby wstrząsowe nowych okrętów przy użyciu materiałów wybuchowych, aby potwierdzić, że nasze okręty wojenne mogą nadal spełniać wymagające kryteria misji w trudnych warunkach, które mogą napotkać w bitwie" - przekazano w opublikowanym oświadczeniu.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA