fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Chiny gotowe do "masowej produkcji niszczycieli"?

U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 3rd Class Ben A. Gonzales (RELEASED) [Public domain]
Po zwodowaniu przez Chiny dwóch niszczycieli rakietowych typu 052D w ostatni piątek, chińscy analitycy wojskowi oceniają,. że Chiny są gotowe do masowej produkcji tych nowoczesnych niszczycieli chińskiej produkcji.

W piątek Chiny zwodowały w porcie Dalian dwa niszczyciele rakietowe typu 052D. Do 19 i 20 niszczyciel rakietowy tego typu, który będzie pełnił służbę w chińskiej flocie.

Jak pisze chiński "Global Times", cytując Wei Dongxu, analityka wojskowego z Pekinu, w przyszłości marynarka wojenna Chin może zwiększyć się o kolejnych 30 niszczycieli typu 052D.

- Ta platforma jest dość solidna i korzysta z bardzo zaawansowanych technologii. To czyni (te okręty) nadającymi się do masowej produkcji - ocenił Wei dodając, że niszczyciele odgrywają kluczową rolę w systemie obrony przeciwlotniczej chińskiej floty.

Niszczyciel rakietowy typu 052D został, zaprojektowany i wykonany w Chinach. Jest następcą niszczyciela typu 052C.

Eksperci wyjaśniają, że niszczyciele te mogą być wykorzystywane m.in. do eskorty, albo osłony przeciwlotniczej większych jednostek.

Dwa okręty zwodowane w stoczni Dalian 10 maja to drugie w ciągu ostatnich miesięcy "podwójne zwodowanie" okrętów z tej stoczni - w lipcu 2018 roku zwodowano tu dwa niszczyciele typu 055. W najbliższej przyszłości chińska flota ma zostać wyposażona w osiem takich okrętów.

Źródło: Global Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA