fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niedziel na zakupy ma ubywać

123RF
Ograniczenia zaczną obowiązywać od marca 2018 r. i będą stopniowo rozszerzane. Sklepy będą szukały sposobów na obejście niejasnych przepisów.

Po miesiącach bezruchu prace nad projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę przyspieszyły. W nocy odbyło się drugie czytanie, podczas którego zgłoszono kolejne poprawki, którymi już w czwartek zajęła się sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

Potwierdziły się tym samym informacje „Rzeczpospolitej", że w ostatnim czasie PiS zdecydował jednak o wprowadzeniu zakazu handlu we wszystkie niedziele, choć dojdzie do tego stopniowo. Ustawa ma wejść w życie 1 marca 2018 r., od tego dnia sklepy będą mogły pracować tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Od 2019 r. będzie to już tylko ostatnia niedziela miesiąca, a od 2020 r. zacznie obowiązywać pełen zakaz.

Internet bez zakazu

Aby uniknąć konieczności notyfikowania ustawy Komisji Europejskiej, PiS uwzględnił opinię MSZ i usunął z projektu zapisy zakazujące handlu w niedzielę także niezautomatyzowanym e-sklepom.

– Rozłożone w czasie dojście do wszystkich niedziel wolnych od p...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA