fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Właściciel Vansa kupił kultową markę streetwearową Supreme

Supreme
Bloomberg
VF Corp, właściciel Vans, kupił za 2,2 mld dolarów kultową markę streetwarową Supreme.

VF Corp, która jest właścicielem takich marek jak Lee, Wrangler, The North Face, Timberland i Vans, kupi 100 proc. udziałów w Supreme za 2,1 mld dolarów.

Koncern zapowiedział też, że dopłaci sprzedającym jeszcze 300 mln dolarów, jeżeli firma osiągnie założone w umowie cele. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca 2020 roku - informuje agencja Reutera.

To największe przejęcie VF Corp od czasu zakupu marki Timberland w 2011 roku. Korporacja zapłaciła za niego 2,3 mld dolarów.

Marka Supreme powstała w 1994 roku w Nowym Jorku jako sklep z ubraniami dla skaterów. Założył ją biznesmen i projektant mody James Jebbia. Jej dotychczasowymi udziałowcami były fundusze private equity Carlyle Group i Goode Partners. Produkty firmy są skierowane do grup skateboardowych, hip-hopowych i młodzieżowych. Marka sprzedaje odzież i akcesoria, a także produkuje elementy deskorolkowe.

Pierwszy sklep Supreme został otwarty w starej powierzchni biurowej na Lafayette Street, w dolnej części Manhattanu. Teraz na całym świecie jest w sumie 12 sklepów w takich miastach jak Nowy Jork (dwa sklepy), Los Angeles i San Francisco, Tokio (3 sklepy), Osaka, Fukuoka, Nagoya, Paryż oraz w Londynie. Ma także własny sklep internetowy.

Supreme, która współpracowała już z wieloma znanymi markami modowymi, w tym z Louis Vuitton, a także Nike, Levi i Vans, uzyskuje ponad 60 proc. swoich przychodów z biznesu internetowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA