fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

IKEA otworzy w USA swoje pierwsze centrum handlowe

Bloomberg
Szwedzka sieć meblowa IKEA otworzy w USA swoje pierwsze centrum handlowe. Według agencji Reutera Ingka Centres planuje otwarcie w ciągu roku.

Pierwsze centrum handlowe należące do Ingka Group ma się znajdować w San Francisco - poinformował dyrektor zarządzający Gerard Groener.

Ingka Centers poinformował o pierwszym zakupie nieruchomości w USA, czyli centrum handlowego 6X6 w centrum San Francisco, które stało puste od czasu jego ukończenia w 2016 roku.

„Jesteśmy we właściwym miejscu we właściwym momencie"- powiedział dyrektor generalny Gerard Groener, który jest już po spotkania z władzami miasta i wstępnymi rozmowami na temat zakupu obiektu.

Ingka Centers, które jest częścią Ingka Group - właściciela większości sklepów IKEA na całym świecie, poinformował, że inwestycja w San Francisco, czyli przejęcie centrum handlowego, remont i przebudowa - jest warta 260 milionów dolarów.

Ingka Centres jest właścicielem 45 centrów handlowych, które znajdują się w Rosji, Chinach oraz krajach Europy. Firma planuje podwoić tę liczbę na wszystkich rynkach, ponieważ wraz z całą branżą meblarską przenosi się do centrów miast z dotychczasowych, peryferyjnych lokalizacji.

Groener powiedział w rozmowie z Reuterem, że Ingka Centers prowadzi obecnie rozmowy z potencjalnymi sprzedawcami nieruchomości w kilku europejskich miastach, m.in. w Barcelonie, Madrycie, Mediolanie, Rzymie oraz Berlinie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA