fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel internetowy napędza polską gospodarkę

123RF
Coraz więcej konsumentów czas przed komputerem spędza nie tylko na przeglądaniu stron. Zakupy w sieci, także za granicą, robi ponad połowa internautów. W tym roku wydadzą oni aż 45 mld zł.

Internet zmienia nasze zwyczaje, co widać choćby po coraz większej liczbie osób, które nawet w miejscach publicznych nie potrafią oderwać wzroku od tabletu czy smartfona.

Z niepublikowanego jeszcze dorocznego raportu firmy Gemius dla Izby Gospodarki Elektronicznej Commerce Polska wynika, że główną aktywnością Polaków w sieci jest korzystanie z Facebooka, do czego przyznaje się 62 proc. ankietowanych. W ścisłej czołówce są jeszcze choćby czytanie przez internet prasy (56 proc.) czy płacenie rachunków (51 proc.).

Sieciowy boom

Cyfryzację zwyczajów najlepiej widać przy zakupach. Już 47 proc. badanych zawiera w ten sposób transakcje w kraju, 10 proc. – za granicą. A jeszcze większa grupa wyszukuje online atrakcyjne okazje lub porównuje ceny czy sklepy.

– Handel elektroniczny staje się bardzo ważną częścią życia wielu Polaków. Wygoda, oszczędność czasu i często niższe koszty zakupu powodują, że przez internet kupują więcej i częściej nie tylko osoby wykszta...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA