fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Amerykańska sieć odzieżowa Urban Outfitters będzie wypożyczać ubrania

Bloomberg
Amerykańska sieć odzieżowa Urban Outfitters poinformowała, że będzie wypożyczać ubrania subskrybentkom swojego serwisu internetowego.

Urban Outfitters będzie wypożyczał ubrania przez serwis Nuuly, który ma ruszyć latem tego roku. Subskrybenci będą mogli wypożyczyć sześć sztuk odzieży miesięcznie, a następnie zdecydować czy je kupią, czy też je oddadzą innym subskrybentom. Rzeczy najpierw trafia do centrum dystrybucyjnego, gdzie zostaną wyprane i wysłane dalej.

Serwis jest skierowany głownie do klientek sieci Urban Outfitters.

Abonament miesięczny za subskrypcje serwisu ma kosztować 88 dolarów.

David Hayne, szef usług cyfrowych w Urban Outfitters powiedział "Wall Street Journal", że liczy iż Nuuly osiągnie 50 tys. subskrybentek i wygeneruje 50 mln dolarów sprzedaży w pierwszym roku działalności.

Bloomberg

- Nie sądzimy, że klienci przestana kupować. Kupowanie jest sensowne w przypadku rzeczy, które się często używa, wynajmowanie - w przypadku rzeczy, które chce się wypróbować - powiedział "WSJ" David Hayne.

Serwis będzie oferował odzież nie tylko marki Urban Outfitters, ale także 100 innych marek, m.in. Wrangler, Anthropologie, Levi's, Gal Meets Glam, Anna Sui, Reebok i Fila - informuje BBC.

Według analizy firmy badawczej GlobalData rynek wynajmu odzieży będzie wart około 2,5 mld dolarów w 2023 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA