fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

PETA inwestuje w legendarne jeansy. Dla zwierząt

Bloomberg
PETA kupiła akcje Levi Strauss, ale nie dla zysku. Organizacja walcząca o etyczne traktowanie zwierząt chce, aby producent jeansów zrezygnował ze skórzanych naszywek i zastąpił je wykonanymi z „wegańskiej skóry".

Organizacja Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt (PETA) poinformowała, że kupiła minimalną ilość akcji Levi Strauss umożliwiającą akcjonariuszom na zgłaszanie rezolucji oraz zabierania głosu podczas dorocznego walnego zgromadzenia.

Ingrid Newkirk poinformowała, że PETA wezwie władze spółki, by w końcu przestano naszywać na spodnie tradycyjne skórzane naszywki, które przyczyniają się do ogromnego bólu i cierpienia bydła.

Czwartkowy debiut giełdowy Levi Strauss był bardzo udany. Akcje spółki zdrożały pierwszego dnia o 32 proc. To aż 30,7 proc. więcej niż cena, za jaką nabyli je inwestorzy w ofercie publicznej.

Bloomberg

Do inwestorów trafiło 36,7 mln nowych akcji, które dadzą niecałe 9 proc. udziału w kapitale. Dotychczasowi właściciele - rodzina Hass - mają zatrzymać 80 proc. pakietu kontrolnego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA