fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Carrefour pozwala na zwrot butelek bez paragonu. Płaci bonami

Butelka zwrotna
Adobe Stock
W ponad 250 hiper- i supermarketach Carrefour klienci mogą oddawać butelki zwrotne po zakupionych wcześniej napojach, bez konieczności okazywania dowodów ich zakupu. W zamian za nie otrzymają e-bony stanowiące zwrot pełnej kaucji, którymi można od razu zapłacić za zakupy w sklepach sieci - pisze Business Insider Polska.

Inicjatywa Carefour stanowi element długoterminowego programu “Stop Marnotrawstwu”, w ramach którego sieć od 2013 roku realizuje w Polsce działania przeciwdziałające wszelkim formom marnowania zasobów naszej planety oraz aktywnie zachęca do włączania się w nie swoich klientów i partnerów biznesowych - podano w komunikacie.

Pilotaż rozpoczął się w połowie grudnia ubiegłego roku w Warszawie. W następnych miesiącach sukcesywnie dołączały do niego kolejne sklepy i miasta.

Obecnie butelki zwrotne można oddać we wszystkich hiper-i supermarketach Carrefour w Polsce bez względu na miejsce ich zakupu, a sieć planuje już, we współpracy ze swoimi franczyzobiorcami, włączenie do akcji całej sieci sklepów osiedlowych Carrefour Express oraz Globi.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA