fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Handlowe rekordy w sobotę. Najlepszy dzień dla sklepów w tym roku

Fotorzepa, Robert Gardziński
Sklepy odzieżowe i obuwnicze pierwszego dnia po otwarciu miały najlepszy dzień w tym roku.

Tłumy klientów widać było we wszystkich centrach i parkach handlowych w ostatnią sobotę, kiedy to po zamknięciu od 6 listopada ponownie zostało uruchomione większość sklepów w centrach handlowych.

- Dane kartowe potwierdzają to, co było widać w sobotę gołym okiem – odroczony popyt połączony z #BlackFriday przyniósł szturm na sklepy w pierwszym dniu otwarcia galerii handlowych. W sobotę sklepy odzieżowe i obuwnicze zanotowały najlepszy dzień 2020 r. - podaje PKO Research w oparciu o płatności kartami tego banku.

- Wydatki na meble oraz sprzęt RTV i AGD były w ostatnią sobotę najwyższe w tym roku. Żaden inny dzień nie mógł się z nią równać - podał z kolei bank Pekao.

Także firmy przyznają, że frekwencja w ostatnią sobotę przebiła najśmielsze oczekiwania, a klienci na wejście do większości sklepów musieli czekać nawet do kilkunastu minut. Ogromne kolejki ustawiły się pod sklepami sieci IKEA czy TK Maxx.

- Chyba po raz pierwszy ruch większy był w innych sklepach niż spożywcze, przynajmniej w przypadku naszych obiektów - przyznaje jedna z sieci galerii handlowych.

Handel ruszył do odrabiania listopadowych strat. Do świąt sklepy będą otwarte codziennie, także w niedziele. Dzisiaj z kolei Cyber Monday, czyli kolejny dzień internetowych promocji w sklepach internetowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA