fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Zalando testuje opakowania wielokrotnego użytku

materiały prasowe
Niemieckie Zalando zaczyna testy opakowań wielokrotnego użytku - dowiedział się Business Insider Polska.

Już niedługo 10 tys. klientów platformy modowej Zalando z Finlandii, Norwegii, Szwecji i Danii otrzyma zamówienia w nowych opakowaniach przeznaczonych do wielokrotnego użytku - czytamy na stronach Business Insider Polska.

To pilotaż podczas którego popularny też w Polsce sklep wykorzysta torby fińskiego startup’u RePack, przypominające obecne koperty wysyłkowe Zalando. Paczki w opakowaniach wielokrotnego użytku będą dostarczane z centrum logistycznego pod Sztokholmem.

Testowane rozwiązanie ma przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów opakowaniowych, głównie toreb foliowych, które stały się ogromnym problemem. Dziś widzimy to znacznie bardziej niż jeszcze kilka lat temu. Produkcja jednej takiej torby trwa sekundę, używana jest średnio przez 25 minut, a rozkłada się od 100 do 400 lat - wynika z danych WWF. Do produkcji każdej foliówki zużywa się gaz, wodę, energię i ropę naftową.

Pilotaż Zalando to nie tylko wysiłek po stronie firmy, ale będzie on też wymagał większego zaangażowania od klientów. Aby możliwe było ponowne wykorzystanie koperty opakowaniowej, musi ona bowiem zostać zwrócona. Oznacza to, że nawet jeśli klient nie zechce zwrócić żadnego z zamówionych produktów, będzie musiał odesłać z powrotem jego opakowanie

Więcej na Business Insider Polska

Źródło: businessinsider.com.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA