fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Lidl uruchomi w Polsce Lidl Pay?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Niektórzy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mogą już dodawać kartę do swojego konta. Lidl Pay dotrze do Polski?

Z aplikacją Lidl Plus polski Lidl wystartował raptem parę miesięcy temu. Już teraz jednak wygląda na to, że sieć planuje rozbudowanie aplikacji o nowe opcje, które docelowo mają ułatwić życie klientom. Według serwisu Cashless, niektórzy użytkownicy aplikacji Lidl Plus już teraz widzą możliwość dodania karty płatniczej do swojego konta. Oznaczałoby to, że Lidl pracuje nad wprowadzeniem w Polsce swojej aplikacji płatniczej Lidl Pay, która funkcjonuje już w Hiszpanii. 

Rozwiązanie Lidl Pay na hiszpańskim rynku działa podobnie do rozwiązania oferowanego w Polsce np. przez sieć kawiarnii Green Caffe Nero, w której to autoryzowanie transakcji odbywa się za pomocą kodu QR. Bardzo prawdopodobne, że w Polsce działałoby tak samo. Aplikacja popularnej sieci kawiarni umożliwia także zbieranie punktów lojalnościowych. Rozwiązanie Lidl Pay nie wymaga więc modułu NFC w telefonie. 

Czytaj także:  Mikrofon w robocie kuchennym. Lidl się tłumaczy 

Lidl nie chce potwierdzić, czy faktycznie pracuje nad wprowadzeniem Lidl Pay w Polsce.

- Prace nad rozwojem aplikacji zakupowej Lidl Plus trwają nieustannie. W kolejnych miesiącach użytkownicy będą mieli możliwość korzystać z jej nowych funkcji. O wszystkich aktualizacjach będziemy informować na bieżąco – poinformowała Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager Lidl Polska w odpowiedzi na pytanie „Rzeczpospolitej”.

Przy okazji pochwaliła się, że Lidl Plus ma już ponad 2 mln zarejestrowanych użytkowników i jest obecnie w top20 aplikacji, z których najchętniej korzystają polscy użytkownicy. 

Wprowadzenie Lidl Pay w Polsce mogłoby być zasadne. Polacy bardzo chętnie korzystają z bezgotówkowych form płatności i są wśród liderów korzystania np. z płatności zbliżeniowych. Również aplikacje płatnicze są w Polsce popularne. Konieczność okazywania kodu przy kasie (zamiast zbliżenia telefonu do terminala) także nie jest dla Polaków przeszkodą, o czym świadczy choćby rosnąca popularność Blika.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA