fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

E-Lidl w Polsce coraz bliżej? Lidl nie potwierdza

Bloomberg
Wiele wskazuje na to, że coraz bliżej do internetowego sklepu Lidla. Sieć nie potwierdza plotek.

Według portalu wiadomoscihandowe.pl otwarcie e-sklepu Lidla w Polsce jest już pewne, a sieć ma być w fazie beta testów. O zaawansowaniu planów ma świadczyć szersza rekrutacja na stanowiska związane z e-commerce oraz fakt, że pod adresem lidl-shop.pl miała być, według portalu, dostępna informacja o trwających beta testach projektu. Wiadomoscihandlowe.pl nie zamieściły jednak zrzutu ekranu, który potwierdzałby taką wersję, a witryna obecnie jest nieosiągalna. Pod drugim możliwym adresem polskiego sklepu – lidl-sklep.pl jest informacja o tym, że domena znajduje się w bazie jednej z polskich firm hostingowych.

Nie jest jednak tak, że coś nie jest na rzeczy. Czeski e-sklep Lidla działa pod adresem lidl-shop.cz, a domeny lidl-shop.pl oraz lidl-sklep.pl są zarejestrowane przez Lidla. Według danych w serwisie whois, pozwalającym sprawdzać właścicieli domen, domena lidl-shop.pl jest zarejestrowana przez niemiecką centralę sieci, a lidl-sklep.pl jest w rękach polskiej spółki Lidla.

materiały prasowe

Od ponad roku już Lidl rozwija też swoje serwisy e-commerce – Lidl Podróże oraz Winnicę Lidla. Winnica umożliwia zamówienie wina i alkoholi do wybranego sklepu, a Lidl Podróże to serwis umożliwiający zakup wycieczek i wakacji. Rekrutacje do centrali na stanowiska związane z e-commerce mogą być z tym związane, ale nie muszą.

materiały prasowe

Lidl nie potwierdza prac nad e-sklepem. Warto jednak zauważyć, że nie zaprzecza im jednak kategorycznie. Poprosiliśmy Lidla o komentarz, ale do momentu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Opublikujemy ją, jak tylko ją otrzymamy.

materiały prasowe

Stanowisko Lidla

"Nieustannie doskonalimy nasze działania i testujemy nowe rozwiązania. W ubiegłym roku wprowadziliśmy dwa innowacyjne projekty: platformę do rezerwacji win www.winnicalidla.pl oraz www.lidlpodroze.pl, czyli serwis internetowy, za pomocą którego nasi klienci mogą kupić wycieczki. Jednak warto podkreślić, że sprzedaż bezpośrednia jest w dalszym ciągu dla nas bardzo ważna i stanowi podstawowy kanał dystrybucji."

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA