fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

WTO: Spadek gospodarczy będzie większy niż w 2008 r.

AFP
Przewidywania wskazują, że spadek gospodarczy i utrata miejsc pracy na świecie z powodu pandemii COVID-19 będą większe niż podczas kryzysu finansowego w 2008 r. — oświadczył dyrektor generalny WTO

Roberto Azevedo oświadczył w nagraniu wideo ze swego domu nadanym przez portal organizacji z Genewy, że „ta pandemia będzie mieć ogromny wpływ na gospodarkę. Niedawne przewidywania wskazują na zwolnienie tempa gospodarczego i na straty w zatrudnieniu większe od zanotowanych podczas światowego kryzysu finansowego kilkanaście lat temu".

Nie ma jeszcze wprawdzie konkretnych prognoz, ale ekonomiści WTO spodziewają się znacznego spadku handlu — stwierdził Azevedo i dodał, że kraje mogą podejmować ważne działania dla ograniczenia natychmiastowych strat gospodarczych i tworzyć podstawy długoterminowego odrodzenia, zaapelował do krajów o współpracę. — Skoordynowane wysiłki zwiększą naszą zbiorową zdolność walki z recesją — powiedział.

Przyjął z uznaniem działania wspierające gospodarkę podejmowane przez rządy, bez wymieniania krajów, które ma na myśli, zwrócił się do członków WTO o przejrzystość i dzielenie się swymi danymi — pisze Reuter.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA