fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W Europie na giełdach znów polała się krew

AdobeStock
Koronawirus zaatakował indeksy, waluty i surowce. Inwestorzy w popłochu pozbywali się polskich akcji, które są najtańsze od maja.

Nowe restrykcje wprowadzane przez europejskie kraje w odpowiedzi na rosnącą liczbę zakażeń i związane z tym obawy o wzrost gospodarczy spowodowały wyprzedaż na rynkach. Na celowniku sprzedających znalazły się praktycznie wszystkie ryzykowne aktywa.

Ewakuacja z giełdy

W ostatnich dniach drastycznie rośnie liczba zakażonych koronawirusem na Starym Kontynencie. Liczba nowych przypadków w Europie stała się większa niż w USA, które były ostatnio uważane za epicentrum pandemii. Poszczególne rządy podejmują kroki, by powstrzymać zarazę.

Instytut Roberta Kocha podał w czwartek, że liczba nowych przypadków w Niemczech wyniosła 6638 – najwięcej od początku pandemii. Kanclerz Angela Merkel na spotkaniu z przedstawicielami niemieckich landów ustaliła potrzebę zwiększenia restrykcji. Nie dojdzie jednak do kompletnego lockdownu. – Z ekonomicznego punktu widzenia nie możemy pozwolić sobie na drugą falę z takimi samymi konsekwencjami jak wiosną – powiedziała Merkel. – Musi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA