fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Tesla i Bitcoin: najczęściej oglądane aktywa w USA

Bloomberg
W lipcu inwestorzy z 31 amerykańskich stanów najchętniej śledzili akcje Tesli. Bitcoin nie był daleko w tyle.

Od początku roku cena akcji Tesli wzrosła prawie trzykrotnie. W tym czasie Bitcoin wzrósł o 60 proc. Te właśnie aktywa były najczęściej wyszukiwane w internecie porzez amerykańskich inwestorów. Z analizy portalu tradingview.com wynika, że południowo-wschodnie regiony USA faworyzują forex, a stany na zachodnim wybrzeżu - Kalifornia, Waszyngton i Oregon - skłaniają się ku Bitcoinowi. Generalnie zachodnie wybrzeże najbardziej kocha kryptowaluty.

Portal przyjrzał się również branży lotniczej, prawdopodobnie najbardziej dotkniętej przez Covid-19. Akcje tego sektora, w tym Boeing i American Airlines, cieszyły się przychylnością inwestorów w okresie od marca do czerwca; Boeing był na trzecim miejscu najczęściej oglądanych akcji, a American Airlines na dziesiątym. Szczególnie interesujące było to, że największa spółka notowana na giełdzie, Apple, nie osiągnęła pozycji najczęściej oglądanych przez inwestorów akcji w żadnym stanie.

Apple zbliża się do 2 bilionów dolarów kapitalizacji rynkowej, od początku roku wzrosła ona o 53 proc., ale inwestorzy nie zwracają na to tak dużej uwagi. ps

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA