fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Problem z kontynuacją zwyżek

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
WIG20 na starcie wtorkowej sesji sięgnął poziomu 1830 pkt. Ma jednak kłopoty z utrzymaniem wysokiego otwarcia.

WIG20 po kilkunastu minutach wtorkowej sesji zyskuje 0,6 proc. i notowany jest na poziomie 1815 pkt. W pierwszych minutach sesji indeks dużych spółek znalazł się jedna około 15 pkt wyżej. Mocne zwyżki od rana to zasługa m.in. spółek odzieżowych, jak CCC i LPP. Obie zyskują po około 3 proc. W czołówce są także firmy energetyczne. Nieznacznie pod kreską jedynie lider poniedziałkowych wzrostów, czyli Dino Polska. Patrząc szerzej WIG20 pozostaje w wąskim kanale od kilku tygodni. Poniedziałek przyniósł powrót powyżej 1800 pkt, jednak dziś brakuje chętnych do podobnie dużych zakupów.

Pozytywne nastroje wśród inwestorów przeważają także na innych parkietach w Europie. Niemiecki DAX zyskuje 0,6 proc. Na czerwono świecą pojedyncze indeksy. Za nami oczywiście bardzo udana sesja w Stanach Zjednoczonych oaz Azji. Hang Seng zyskiwał ponad 2 proc., a Nikkei 1,7 proc. Z kolei S&P500 urósł o 0,7 proc., natomiast Nasdaq o 1,4 proc., wznosząc się na nowe rekordy. Wyraźnie zyskiwały m.in. Apple i Microsoft.

Na rynku walut warto zwrócić na słabość dolara. Kurs EUR/USD rośnie do 1,179, z kolei USD/PLN spada do 3,73 zł. Euro kosztuje 4,4 zł.

Cena baryłki ropy naftowej typu WTI powróciła powyżej 40 dolarów, za uncja złota wyceniana jest na niecałe 1977 dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA