fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Maklerzy mają nowego szeryfa

Fotorzepa, Magda Starowieyska
Zmiany organizacyjne w Komisji Nadzoru Finansowego spowodowały też roszady kadrowe na kluczowych dla rynku kapitałowego stanowiskach.

Kwestie regulacyjne od dłuższego czasu spędzają sen z powiek branży maklerskiej. Z tym większym zainteresowaniem brokerzy przyjęli informacje o zmianach kadrowych w Komisji Nadzoru Finansowego. Dla branży oznaczają one bowiem jedno: jest nowy szeryf w mieście.

Dyrektorem departamentu firm inwestycyjnych w pionie nadzoru nad rynkiem kapitałowym został Maciej Kurzajewski. Z Komisją związany jest od wielu lat i maklerom jest już dobrze znany. W ostatnim czasie pełnił bowiem funkcję zastępcy dyrektora departamentu firm inwestycyjnych i infrastruktury rynku. Jego awans okazał się sporym zaskoczeniem, jednak – jak usłyszeliśmy w biurze prasowym Komisji – roszady personalne mają związek ze zmianami organizacyjnymi, które zachodzą w urzędzie.

– Modyfikacja struktury organizacyjnej Urzędu KNF ma na celu usprawnienie jego funkcjonowania. Z dotychczasowego departamentu firm inwestycyjnych i infrastruktury rynku kapitałowego wyodrębniony został nadzór nad firmami i...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA