fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Najlepsi analitycy giełdowi w Polsce

Bloomberg
16. edycję rankingu analityków giełdowych wygrał Tomasz Duda z Erste Securities. Najbardziej cenionymi zespołami mogą pochwalić się DM PKO BP i Trigon DM.

W głosowaniu zorganizowanym przez „Parkiet" wzięło udział prawie 30 zespołów zarządzających z TFI, OFE i asset management.

Zwycięzca Tomasz Duda od kilku lat plasuje się w czołówce tego zastawienia. Rok temu znalazł się tuż za podium, dwa lata temu zajął trzecie miejsce, natomiast trzy lata temu był drugi. Tym razem nie miał sobie równych w klasyfikacji generalnej. Zdobył w sumie 41 pkt.

Na drugim miejscu uplasował się zwycięzca z ubiegłego roku Piotr Łopaciuk, związany od lat z DM PKO BP. W głosowaniu na najlepszego analityka bez podziału na kategorie tym razem uzyskał 29 pkt i musiał uznać wyższość Dudy. Trzecie miejsce przypadło w udziale Konradowi Księżopolskiemu z Haitong Banku, który zgromadził 20 pkt.

Do sporej niespodzianki doszło w rankingu najlepszych zespołów analitycznych. Na pierwszym miejscu ex aequo znalazły się bowiem DM PKO BP oraz Trigon DM. Tym samym przerwana została trzyletnia dominacja DM mBanku, który tym razem znalazł się tuż za plecami zwycięzców.

Więcej w „Parkiecie"

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA