fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Indeksy pod kreską

GPW
Bloomberg
Pierwsza sesja nowego tygodnia nie przynosi poprawy nastrojów na warszawskim parkiecie. Pierwsze minuty poniedziałkowego handlu przebiegają pod znakiem kontynuacji przeceny głównych indeksów.

Pół godziny po rozpoczęciu notowań WIG20 znajdował się ok. 0,2 proc. na minusie. Do zakupów nie zachęca niezdecydowanie inwestorów handlujących na pozostałych europejskich rynkach akcji. Główne wskaźniki poruszają się tam blisko poziomów ze końca z piątkowej sesji, przy czym nieco więcej do powiedzenia mają sprzedający, stąd przewaga koloru czerwonego na indeksach.

W Warszawie największe spółki z WIG20 cieszą się ograniczonym zainteresowaniem kupujących. Większy popyt pojawił się na papierach spółek energetycznych, które mogą się pochwalić efektowną zwyżką. Na ten tydzień minister aktywów państwowych Jacek Sasin, zapowiedział przedstawienie projektu restrukturyzacji energetyki, zakładającego wydzielenie aktywów węglowych.

Powody do zadowolenia mają też posiadacze drożejących walorów PZU, Dino i Pekao. Natomiast na celowniku sprzedający znalazły się akcje spółek wydobywczych i koncernów rafineryjnych; PKN Orlen i Lotosu, pogłębiając korektę z końcówki minionego tygodnia. Chętnie pozbywano się również papierów Allegro, które korygują piątkowe odbicie.

Większym zainteresowaniem kupujących cieszą się spółki notowane na szerokim rynku akcji, gdzie w wyraźnej poniedziałkowy poranek w przewadze były drożejące walory. Zwyżkom przewodzą wspomniane już wcześniej spółki energetyczne oraz Oponeo.pl i Dadelo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA