fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Forum w Davos

Soros oskarża Trumpa o spiskowanie z Facebookiem

George Soros
Bloomberg
Miliarder uważa, że Donald Trump i Facebook walczą razem o reelekcję prezydenta USA.

Znany z hojnych dotacji na liberalne fundacje George Soros stwierdził w czwartek, że jego zdaniem, Facebook i Donald Trump są w zmowie w sprawie najbliższych wyborów prezydenckich w USA.

- Istnieje nieformalna wzajemna współpraca pomiędzy Trumpem a Facebookiem – stwierdził George Soros podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Według miliardera, nie ma możliwości powstrzymania Facebooka przed sianiem dezinformacji, w związku z tym Soros jest „zaniepokojony” wynikiem wyborów.

- Facebook będzie pracował na reelekcję Trumpa, a Trump zrobi wszystko, by chronić Facebooka – mówił Soros, cytowany przez Bloomberga.

George Soros, poza własnymi słowami, nie przedstawił żadnych dowodów na to, że taka zmowa faktycznie istnieje. Krytyka Facebooka w Davos nie jest pierwszym razem, gdy miliarder zaatakował giganta mediów społecznościowych. W 2018 roku Soros argumentował, że Facebook zachowuje się jak monopolista i stał się zagrożeniem dla społeczeństwa oraz demokracji. W 2018 roku wyszło na jaw, że Facebook zatrudnił firmę Definers Public Affairs do znalezienia negatywnych informacji na temat Sorosa. Odium za korzystanie z czarnego PR wziął na siebie Elliot Schrage, ówczesny szef działu komunikacji Facebooka.

- To oczywista nieprawda – skomentował rewelacje Sorosa rzecznik Facebooka Andy Stone.

Facebook wciąż jest pod lupą w związku z dezinformacjami, które przewinęły się przez serwis w czasie wyborów w 2016 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA