fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Premiera dokumentu o Strzępce i Demirskim w kinie NInA

NINA
W czwartek 19 listopada o godzinie 19.00 odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o najgłośniejszym duecie w polskim teatrze.

Piosenka mózgu

„Ustalenia, które zostały ustalone" Magdy Mosiewicz to ekspresyjny portret duetu Strzępka/Demirski, najbardziej rewolucyjnego kolektywu w polskim teatrze. Reżyserka i dramaturg w życiu prywatnym są parą, w teatrze tworzą tandem, który od 2006 roku bez pardonu mówi ze sceny o polskich mitach, bieżącej polityce i społecznych frustracjach. Film Magdy Mosiewicz wprowadza widzów w sam środek scenicznego świata Strzępki i Demirskiego. Zaczyna się od huku i słów Strzępki: „Ostro...", a kończy "Piosenką mózgu" do słów Demirskiego i muzyki Jana Suświłły.

Kolaż spektakli

Pomiędzy mamy mozaikę sekwencji z teatralnej „gorączki dnia powszedniego": montaż z prób do przedstawień "Bierzcie i jedzcie", "Bitwa Warszawska 1920", "Klątwa, odcinki z czasu beznadziei" i "W imię Jakuba S". W dokumencie Magdy Mosiewicz nieważna jest chronologia i klarowna opowieść z cyklu „życie i twórczość". Stanowi on raczej dokumentalną wariację na temat teatralnego duetu, który z grupą współpracowników i aktorów chce wykrzyczeć, wyśmiać i wskazać palcem to, co jest dla niego ważne.

Cykl NInA

Po projekcji zapraszamy na dyskusję z udziałem reżyserki filmu Magdy Mosiewicz, dyrektorki Instytutu Teatralnego Doroty Buchwald i redaktora Dwutygodnika Pawła Soszyńskiego. Spotkanie poprowadzi Kinga Dunin. Pokaz odbywa się w ramach cyklu "Scena i ekran | Jesień teatralna w NInA" łączącego teatr z medium audiowizualnym oraz rejestracje głośnych spektakli z filmami dokumentalnymi o najwybitniejszych twórcach polskiej sceny. Wstęp na pokaz jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Sala Ziemia Obiecana, NInA, ulica Wałbrzyska 3/5, Warszawa

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA