fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Jak student podarł koszulę na aktorce

materiały prasowe
Grała u Lupy, Jarockiego, Wajdy. Przyjaciele mówią na nią „Fuda”, a ona przyznaje, że reaguje na tę ksywkę bardziej niż na swoje imię. Bohaterką najbliższej „Niedzieli z…” jest Beata Fudalej. Początek o 17.15 w TVP Kultura.

Aktorka, doktor habilitowany sztuk teatralnych, wykładowczyni krakowskiej PWST. - Uczę, żeby ludzie potrafili formułować siebie i robili to uczciwie – mówi o sobie.

W pracę pedagogiczną wkłada mnóstwo pasji i zaangażowania. Hiroaki Murakami, absolwent krakowskiej PWST, opowiada, w jakich okolicznościach podarł na niej koszulę w czasie zajęć - do czego zresztą sama go zachęcała.

– Do programu zaprosiłam samych szyderców – przedstawia swoich gości Beata Fudalej. - Agnieszka Korytkowska – Mazur jest moim kumplem i świetną reżyserką, bardzo dzielną kobietą, dzięki której dowiedziałam się, że istnieje teatr w Białymstoku i może tworzyć na bardzo wysokim poziomie. Ta, z kolei, opowiada, w jakich okolicznościach Fudalej nauczyła się gry na akordeonie.

Beata Fudalej jest fanką gier liczbowych. Gra w totolotka, zajmuje się gwiazdami. Kocha jeździć po świecie. Nie chce grać byle czego. Męczy ją, że w uprawianym zawodzie jest się chłopem pańszczyźnianym.

Jana Nowickiego przedstawia: - Zamknęliśmy wiele knajp. I rozmawialiśmy o bardzo poważnych rzeczach. Ten pamięta, że poznał Fudalej, gdy była młodziutką aktorką i ochoczo i umiejętnie naprawiała na krakowskim Placu Szczepańskim jego samochód.

– Dalece zamknięta i tajemnicza – opisuje koleżankę Jan Nowicki. – Jedna z nielicznych mądrych aktorek. Ujawnia też, że umie grać w ping-ponga i że zazwyczaj wygląda jak wietnamski partyzant.

Joannę Kos – Krauze, z którą się przyjaźni, przedstawia Fudalej tak: – Szydzi ze mnie najbardziej, co ja uwielbiam. Niezwykle ją cenię.

– Największym odkryciem było dla mnie jak bardzo Beata jest nieśmiała – rewanżuje się Kos – Krauze. – Jest jednym z najserdeczniejszych ludzi, jakich spotkałam. Na nią zawsze można liczyć.

Uzupełnieniem „Niedzieli z…” będzie film „Wielki Tydzień” zrealizowany przez Andrzeja Wajdę w 1995 roku. Początek emisji o 18.10.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA