fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

"Polska bez węgla 2030". Greenpeace na siedzibach PiS i PO

Greenpeace
Mamy 11 lat żeby zapobiec katastrofie klimatycznej. Polska musi odejść od węgla do 2030 roku - alarmuje Greenpeace. Działacze tej organizacji wywiesili czarne bannery na siedzibach Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej.

Akcja Greenpeace ma na celu zwrócenie uwagi, że dwie największe polskie partie nie zrobiły nic, by poprawić stan powietrza w Polsce.

Jak piszą działacze, rząd Prawa i Sprawiedliwości, blokuje odnawialne źródła energii (OZE),  zamierza budować elektrownię w Ostrołęce i otwierać nowe kopalnie. PO natomiast, największa partia opozycyjna, do tej pory nie wpisała dekarbonizacji do swojego programu.

Obydwie partie, zdaniem Greenpeace, ignorują sprawy klimatu.

Greenpeace powołuje się na badania Kantar Polska, z których wynika, że 76 proc. Polaków, bez względu na preferencje wyborcze, chce, by do 2030 roku Polska odeszła od węgla.

Chce tego bardzo wysoki odsetek wyborców wszystkich partii politycznych:

Wiosna i PO - po 91 proc.

Nowoczesna - 89 proc.

SLD - 84 proc.

PSL - 76 proc.

Kukiz'15 - 65 proc.

Również większość wyborców Prawa i Sprawiedliwości - partii, która zapowiada pozostanie przy węglu i inwestowanie w ten przemysł - chce odejścia od tego pomysłu - opowiada się za tym 55 proc. wyborców partii Jarosława Kaczyńskiego.

Akcję Greenpeace skomentowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"Ciekawe dlaczego Greenpeace nie protestował w ten sposób za rządów PO-PSL , a robi to dziś mimo iż rząd PiS to pierwszy rząd który poważnie zajął się tematem smogu ?" - napisała Mazurek.

Źródło: Greenpeace
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA