fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Indonezja przestanie wpuszczać turystów na wyspę Komodo?

AFP
Indonezyjskie media podają, że rzad tego kraju ma zamiar zamknąć w 2020 roku wyspę Komodo dla turystów.

Turyści nie będą mogli od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku odwiedzać wyspy zamieszkiwanej przez warany z Komodo - największe jaszczurki na świecie (zwane też smokami z Komodo).

Według indonezyjskiego dziennika "Tempo" zamknięcie wyspy dla turystów to reakcja na rozbicie w marcu gangu przemytników, który miał wywieźć 41 waranów z wyspy i sprzedać je poza granicami Indonezji za 35 tys. dolarów za sztukę.

W czasie, gdy wyspa będzie niedostępna dla turystów, władze mają wdrażać na niej program ochrony waranów, którego celem jest zwiększenie ich populacji na wyspę i ochronę ich naturalnego środowiska życia.

Park Narodowy Komodo stał się w ostatnich latach bardzo popularny wśród turystów ze względu na rozwój infrastruktury turystycznej na wyspie oraz większą liczbę samolotów lądujących na Komodo. Obecnie park odwiedza ok. 10 tysięcy turystów miesięcznie.

Według UNESCO na Komodo i otaczających ją wyspach żyje ok. 5 tysięcy waranów.

"Tempo" podkreśla, że zamknięta dla turystów zostanie jedynie wyspa Komodo - pozostałe wyspy wchodzące w skład parku będą dostępne dla zwiedzających.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA