fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Polskie MSZ wzywa rosyjskiego ambasadora

Siergiej Andriejew, ambasador Rosji w Warszawie
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Siergiej Andriejew, ambasador Federacji Rosyjskiej w Warszawie, został w poniedziałek wezwany do polskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Na razie nie wiadomo, w jakiej sprawie.

Informację o wezwaniu przekazał agencji TASS rzecznik ambasady Władimir Aleksandrow. Dodał, że nie ma na razie informacji na temat powodów wezwania.

Wezwanie może mieć związek z poranną informacją "Wiadomości" TVP o aresztowaniu osoby podejrzanej o szpiegostwo na rzecz Rosji. Marek W. miał interesować się działalnością ministerstwa energii. Utrzymywał kontakty z oficerami rosyjskiego wywiadu pracującymi pod przykryciem dyplomatycznym w ambasadzie w Warszawie i przekazywał im informacje na temat inwestycji istotnych z punktu widzenia interesów Polski, w tym dotyczące polskiego stanowiska wobec budowy gazociągu Nord Stream 2.

Dowiedz się więcej » ABW zatrzymała podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji

TASS informuje jednak, że także ambasadorowie Federacji Rosyjskiej z Litwy, Łotwy i Estonii otrzymali w poniedziałek wezwania to tamtejszych resortów spraw zagranicznych. Ambasador w Rydze Jewgienij Łukjanow, a także dyplomata z Tallina Aleksander Pietrow otrzymali wezwania do MSZ na godz. 15.00 miejscowego czasu (14.00 w Polsce).

Na poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zapowiadał wspólną odpowiedź państw Unii Europejskiej na otrucie byłego agenta Siergieja Skripala w Wielkiej Brytanii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA