fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Ambasador Rosji spotka się z Waszczykowskim

PAP, Marcin Obara
W najbliższym czasie dojdzie do spotkania szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego z ambasadorem Rosji w Polsce Siergiejem Andriejewem. O spotkanie zabiega rosyjski dyplomata - dowiedziała się "Rzeczpospolita" ze źródeł dyplomatycznych.

Spotkanie ma mieć duże znaczenie dla relacji polsko-rosyjskich. Najprawdopodobniej nie dojdzie do niego w przyszłym tygodniu ze względu na napięty kalendarz szefa polskiej dyplomacji.

Czego może dotyczyć? Można się spodziewać, że pojawi się na nim sprawa powrotu do dialogu w ramach polsko-rosyjskiej komisji ds. trudnych, kwestia smoleńska, sprawa wraku Tu-154, problematyka gospodarcza a także sprawy związane z polityką historyczną (a więc m.in. pomnikami Armii Czerwonej w Polsce) i z trudnym w ostatnim czasie dialogiem polsko-rosyjskim.

Czytaj więcej: Expose ministra Waszczykowskiego

Podczas expose wygłoszonego w Sejmie, dotyczącego polskiej polityki zagranicznej szef MSZ Witold Waszczykowski stwierdził m.in. że zagrożenie dla bezpieczeństwa europejskiego, które budzi najwięcej obaw, stanowi dziś Rosja, która "zmierza do rewizji pozimnowojennego porządku europejskiego", zahamowania przemian w krajach Europy Wschodniej, które dążą do zbliżenia z Zachodem i poszerzenia swojej strefy wpływów oraz rozbudowuje swój potencjał militarny. Ilustracją logiki działania Kremla jest - jego zdaniem - agresja przeciw Ukrainie i toczący się w tym kraju drugi rok konflikt zbrojny.  

Źródło: rp.pl/PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA