fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Francja: wzrost PKB zwolnił do 0,2 procent

Bloomberg
Wzrost gospodarczy we Francji wyniósł w drugim kwartale 0,2 procent kw./kw., po tym jak w pierwszym kwartale sięgnął 0,3 procent. Średnia prognoz analityków mówiła, że wyniesie on 0,3 procent.

Wzrost konsumpcji we Francji zwolnił z 0,4 procent w pierwszym kwartale do 0,2 procent w drugim i to mimo że rząd wdrożył warty 10 mld euro pakiet mający zwiększyć siłę nabywczą konsumentów. Inwestycje biznesowe przyspieszyły jednak w tym czasie z 0,7 procent do 1,2 procent. Eksport wzrósł o 0,2 procent a import o 0,1 procent. O ile popyt wewnętrzny dał 0,4 pkt procent wzrostu, to zużywanie zapasów przez spółki zmniejszyło PKB o 0,2 pkt procent. 

Francja to druga pod względem wielkości gospodarka strefy euro a dane o francuskim PKB za drugi kwartał to już kolejny dowód na spowolnienie gospodarcze w eurolandzie. Dane o PKB dla całej strefy euro za drugi kwartał zostaną opublikowane w środę. Prognozy mówią o wzroście o 0,2 procent kw./kw. W środę poznamy również dane o wzroście gospodarczym w Hiszpanii i we Włoszech.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA