fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Indie: Znów ponad 80 tysięcy zakażonych w ciągu doby

AFP
Liczba zakażonych koronawirusem w Indiach wzrosła w ciągu doby o 83341. To druga doba ze wzrostem liczby zakażeń w Indiach przekraczającym 80 tysięcy.

Od początku epidemii w Indiach wykryto 3936747 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie Indie są trzecim krajem na świecie pod względem liczby wykrytych zakażeń - po USA i Brazylii. Jednak, biorąc pod uwagę, iż obecnie w Indiach wykrywanych jest codziennie o 30-40 tysięcy zakażeń więcej niż w tym drugim kraju - prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni Indie wyprzedzą Brazylię pod względem liczby wykrytych zakażeń.

W ciągu ostatniej doby w Indiach na COVID-19 zmarło 1096 osób. Łącznie od początku epidemii w wyniku zakażenia koronawirusem zmarły jak dotąd 68472 osoby.

Tylko w sierpniu w Indiach wykryto blisko 2 mln zakażeń koronawirusem. Najciężej dotkniętymi przez epidemię miastami są Delhi, Bombai, Chennai i Pune.

Ogniska koronawirusa powstają też na terenach wiejskich - m.in. w stanach Uttar Pradesh i Bihar.

Mimo że od 7 sierpnia Indie są krajem z największą liczbą dobowych zakażeń na świecie, reżim ścisłej kwarantanny obowiązuje tylko w najciężej dotkniętych przez epidemię częściach kraju.

Przedstawiciel resortu zdrowia Indii, Rajesh Bhushan tłumaczy, że choć życie ludzi jest ważne, to jednak to, aby mieli środki do życia również jest ważne.

W II kwartale 2020 roku gospodarka Indii skurczyła się o 23,9 proc.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA