fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Szwajcarskie władze ostrzegają przed używaniem przyłbic. Nie zapewniają ochrony przed koronawirusem

stock.adobe.com
Szwajcarski lekarz kantonalny oficjalnie przestrzegł przed używaniem przyłbic, mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Powodem są przypadki zakażeń u osób, które ich używały.

Departament zdrowia kantonu Gryzonia ostrzegł osoby noszące przyłbice, podkreślając, że nie zapewniają one wystarczającej ochrony przed wirusem SARS-CoV-2. Również lekarz kantonalna Marina Jamnicki zauważyła, że plastikowe osłony nie są skuteczne w zapobieganiu zakażeniom.

Przyłbice są szczególnie popularne w usługach hotelarskich i kosmetycznych, ale także w handlu.

Co więcej, lekarz kantonalna podkreśliła, że osłony są nie tylko mniej skuteczne, niż maseczki ochronne, ale mogą też wywoływać u użytkowników fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Zdaniem władz kantonalnych plastikowe osłony twarzy powinny być noszone wyłącznie razem z maseczką.

Władze Gryzonii poinformowały o pogarszającej się w ostatnich dniach sytuacji, związanej z koronawirusem. Szwajcarski serwis informacyjny „20 Minutes” donosi o co najmniej kilku osobach, które w ostatnich dniach zakaziły się koronawirusem, mimo noszenia plastikowej przyłbicy.

- Jeśli nie można zachować odległości półtora metra, zaleca się stosowanie masek na twarz lub podjęcie innych odpowiednich środków. W przypadku zakładów pracy, w których dotychczas bezpieczeństwo zapewniały plastikowe przyłbice, organ zaleca rewizję planów ochronnych - powiedziała dr Jamnicki. Podkreśliła, że celem ostrzeżenia jest „uniknięcie, w miarę możliwości, wprowadzania dalszych zdecydowanych obostrzeń, które miałyby poważne konsekwencje dla gospodarki, szczególnie w sektorze turystyki”.

Źródło: rp.pl/ rsi.ch
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA