fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Test przetrwania branży security

Fotorzepa
Słabsze ubiegłoroczne wyniki na wartym 7,5 mld zł rocznie rynku ochrony zwiększyły obawę przed skutkami ozusowania umów.

Wśród 2,5 tys. spółek dających dziś w różnej formie zatrudnienie blisko 300 tys. pracowników rośnie napięcie. Skokowy wzrost kosztów usług z pewnością będzie szokiem dla rynku i tak wstrząsanego przez wojny cenowe i wyniszczającą, ostrą konkurencję.

– Za rok ozusowanie umów będzie testem przetrwania dla wielu spółek – twierdzi Sławomir Wagner, prezes Polskiej Izby Ochrony. W zeszłym roku większość spółek usługowych segmentu security z trudem zwiększała przychody. – Nadal na rynku, po stronie naszych klientów, zwłaszcza ze sfery budżetowej, zobowiązanych prawem do tworzenia planów ochrony, dominuje oczekiwanie i presja na obniżanie stawek i kosztów. A przecież już od dawna są one wyjątkowo mizerne, często poniżej granic przyzwoitości – mówi Wagner.

Prezes PIO śledzi rynek i zmiany w kontraktach: – Końcówka tego roku, kiedy negocjowane są stawki na najbliższe lata, dowodzi, że trudno przebić się z podwyżkami do świadomości usługo...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA