fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

GetBack bez prezesa. Dąbrowski niespodziewanie odchodzi

Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Przemysław Dąbrowski nie jest już prezesem firmy GetBack.

Jego rezygnacja jest sporym zaskoczeniem. To właśnie Dąbrowski, po wybuchu sprawy GetBacku, przejął stery w spółce i odpowiadał za proces układowy z wierzycielami. Dąbrowski nie podał przyczyny rezygnacji.

Jak się jednak okazuje Dąbrowski nie rozstaje się ze spółką. Objąć ma stanowisko wiceprezesa. Ma odpowiadać przede za skuteczne zamknięcie transakcji sprzedaży aktywów funduszy EasyDebt oraz Open Finance Wierzytelności na rzecz podmiotów z grupy Hoist.

- Wraz z przegłosowaniem przez zgromadzenie wierzycieli w dniu 22 stycznia propozycji układowych spółki zakończyliśmy bardzo ważny etap procesu przyspieszonego postępowania układowego. W oczekiwaniu na zatwierdzenie wyników głosowania przez Sąd, zarząd maksymalizuje wysiłki aby przygotować spółkę do wdrożenia tych propozycji w życie. W krótkim terminie krytycznie ważne będzie powodzenie transakcji nabycia części aktywów GetBack przez podmioty z grupy Hoist oraz wdrożeniu zmian wynikających z transakcji. Wspólnie z radą nadzorczą uznaliśmy, że całą swoją uwagę powinienem teraz skupić na tych zadaniach – podkreśla Dąbrowski.

Drugi etap restrukturyzacja to przede wszystkim działania w obszarze windykacyjnym. - Przyjęcie układu przez Zgromadzenie Wierzycieli pozwoliło uniknąć scenariusza upadłości spółki, ale wciąż istnieje wiele ryzyk, które wymagają naszej uwagi. W szczególności istotne będzie zintensyfikowanie działań w obszarze zwiększania odzysków z portfeli pozostałych po częściowej sprzedaży aktywów na rzecz Hoist – zaznacza Magdalena Nawłoka, wiceprezes GetBack odpowiedzialny za obszar finansowy.

- Powodzenie przyjętego układu, w dużym stopniu, zależeć będzie od bliskiej współpracy zarządu GetBack z radą nadzorczą oraz radą wierzycieli. Dlatego realizacja przyjętego planu restrukturyzacji spółki musi być pod bieżącym nadzorem obu gremiów. Ponadto, wszystkie procesy, które mogą mieć wpływ na możliwość realizacji spłat dla wierzycieli, muszą być na bieżąco komunikowane do Rady Nadzorczej, jak i Rady Wierzycieli – podkreśla Radosław Barczyński, nowy przewodniczący rady nadzorczej oddelegowany do jednoosobowego nadzoru nad zarządem spółki.

Jednocześnie spółka poinformowała, że Paulina Pietkiewicz przeszła z rady nadzorczej do zarządu spółki. Jej zadaniem będzie intensyfikacja działań w obszarze postępowań cywilno-prawnych oraz karnych. Wpływy z tych roszczeń mają stanowić jedno ze źródeł środków na spłaty wierzycieli.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA