fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Znalazła suknię księżnej Diany w second-handzie. Może zarobić fortunę

Kerry Taylor Auctions
Brytyjka po ponad 20 latach odkryła, że zakupiona przez nią w sklepie z używaną odzieżą suknia należała niegdyś do księżnej Diany. Teraz może sprzedać ją na aukcji nawet za 100 tys. funtów.

Księżna Diana znana była ze swoich wyjątkowych kreacji, którymi oszałamiała cały świat, jak i z wielkiej dobroczynności. Jeszcze za życia wiele swoich sukni, w których pokazywała się publicznie, wystawiła na aukcje charytatywne, przekazując pieniądze z ich sprzedaży na rzecz potrzebujących. Jak się można było spodziewać, zainteresowanie jej sukniami było ogromne. Tylko w latach 90. kupiono ich aż 79. Większość z nich trafiła w prywatne ręce i ślad po nich zaginął. Niektóre co jakiś czas odnajdą się jednak po latach, nieraz w najmniej oczekiwanych miejscach.

Czytaj także: Ojciec Meghan Markle zakłada swoją firmę odzieżową


Tak też stało się ostatnio. Pewna kobieta zwróciła się do domu aukcyjnego Kerry Taylor w londyńskiej dzielnicy Bermondsey, twierdząc, że jest w posiadaniu pięknej sukni księżnej Diany. Brytyjka kupiła ją w 1994 roku w sklepie z używaną odzieżą, w którym sama pracowała. Za ekskluzywną kreację zapłaciła 200 funtów, nie wiedziała jednak, kto był jej pierwszą właścicielką.

Odkryła to dopiero dwie dekady później, gdy oglądała dokument, w którym pojawiły się archiwalne nagrania z wizyty księżnej Diany i księcia Karola w Bahrajnie w listopadzie 1986 roku. Księżna Walii występowała wtedy w długiej do kostek, jedwabnej sukni w kolorze kości słoniowej, zdobionej kryształami i kokardą nad lewym ramieniem. Okazało się, że po wizycie nad Zatoką Perską księżna ofiarowała ją właśnie niewielkiemu sklepowi z używaną odzieżą w mieście Hereford w zachodnim hrabstwie Herefordshire.

Obecna właścicielka sukni postanowiła wystawić ten rarytas na sprzedaż. Twierdzi, że suknia była przez nią nieużywana – kupiła ją pierwotnie z myślą o pewnym balu, jednak ostatecznie zmieniła zdanie i schowała ją do pudełka, gdzie ta przeleżała ponad 20 lat.

Teraz suknia trafiła do domu aukcyjnego Kerry Taylor, w którym zostanie wystawiona na aukcję za tydzień, w poniedziałek 10 grudnia. Brytyjska projektantka Elizabeth Emanuel potwierdziła już jej zgodność z oryginałem. Zdaniem ekspertów, cena sukni może sięgnąć nawet od 60 tys. do 100 tys. funtów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA